Natalie Portman

14. února 2006 v 19:56

Natalie Portman

Datum narození:
09.06.1981

Místo narození:
Jerusalem, Israel

Znamení:
Blíženci

Životopis:
Nataliina matka je žena v domácnosti se vztahem k umění a otec lékař. Po třech letech se celá rodina přestěhovala do New Yorku. Vyrůstala na Long Island, kde si ji objevil modelingový agent. Její první práce byla pro Luca Bessonse. Jejím prvním debutovým filmem byl ve 12-ti letech Leon (The Professional), kde ztvárnila roli dívky Mathildy . Po prvním úspěchu následovali další filmové role, za svůj herecký výkon byla oceněna cenou Young Star Awards.

Zahrála si nevlastní dceru Al Pacina v roce 1995 ve filmu "Heat", v další roli si opět zahrála dceru, tentokráte prezidenta (v roli Jacka Nicholsona) ve filmu "Mars útočí" (Mars Attacks). Další role byla ve filmové muzikální komedii Woodyho Allena "Všichni říkají miluji tě" (Everyone Says I Love You). Film se setkal s velkým ohlasem, na jednu stranu kladným a na druhou kritikou, celkově byl však úspěšný a Portman pokračuje ve svém tažení za slávou v již třetí významné roli ve filmu "Beautiful Girls" (1996). V tomto filmu ztvárnila roli Marty po boku herce Timothyho Huttona

Poté co odmítla dvě role "Lolita" a Williamemse Shakespeara "Romeo a Julie", si nakonec vybrala hlavní roli v jejím Broadwayovém debutu "The Diary of Anne Frank", kde zůstala do května 1998. Ve stejný rok zapůjčila svůj hlas do kresleného filmu "The Prince of Egypt". Její úspěch vyústil v trilogii Geoge Lukase Hvězdné Války ( Star wars ) ve kterých stvárnila nejprve královnu ( epizoda I ) a poté senátorku ( epizoda II,III ) Amidalu/Padmé .V roce 2004 si zahrála ve filmu Na dotek(Closer) po boku Juda Law a Julie Roberts a letos půjde v kinech film V jako Vendeta(V for Vendetta), kde i shodila svě dlouhé vlasy.V současné době se zapsala na Ivy League university a rozhodla si doplnit svoje vzdělání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klara klara | 22. května 2007 v 16:30 | Reagovat

Je to super herečka,ale i holka.!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama